سغژ لوتانز

سغژ لوتانز

وقتی در جنگ جهانی دوم میان آتش متحدین در فرانسه به دنیا بیابی . وبدونی که تو حاصل یک رابطه ی جنسی غیر از چهار چوب خوانوده هستی اون وقت خیلی سخته که بشی Serge Lutens
در سال 1942 در جنوب فرانسه پسری متولد شد که بعد ها با نبوغ خود همه را متحیر کرد او یک هنرمند خارق العاده که در زمینه های مختلفی چون طراحی عطر و لباس عکس برداری وفیلم برداری آرایش مو وتخصص در زمینه محصولات آرایشی بهداشتی حرفی برای گفتن داشت.
وی در دوران کودکی از خانواده خود ترد شد ونه پدر و نه خیشاوندان دیگرش او را قبول کردند چون او یک مهمان ناخوانده بود.
او حتی از آغوش مادر نیز محروم ماند چون در آن سال‌ها یکه کودک ناخواسته باعث رسوایی وهمچنین مجازات مادر می شد.
وخودش نیز در باره این دوران تلخ میگوید "من در تمام زندگی ام از یک خانواده به خانواده دیگر به فرزند خواندگی رفتم و این بی ثباتی بزرگ فرصتی عالی برای من فراهم كرد تا بتوانم خودم كار كنم ، زندگی را به روشی بنویسم كه در ابتدا برنامه ریزی نشده بود."
در سال 1956 علی رغم میل باطنی در یک سال آرایش مو در شمال فرانسه در شهر لیل مشغول به کارشد. بعد از سپری کردن چند سالی درآنجا او باید به سربازی اجباری میرفت دوره یکساله سربازی راسپری کرد ودر 19 سالگی تصمیم گرفت که مسیر زندگی خود را تغییر دهد او با مهاجرت به پاریس رنگی تازه به زندگی خود بخشید و با پشتکار و نبوغی که داشت توانست جای پا خود را در این دنیا ی عجیب محکم کند.
در سن 20 سالگی در مجله Vogue عنوان عکاس مجله را از آن خود کرد تا سال 1967 برای چند مجله‌ی مد کار کرد تا در آن سال توسط شرکت دیور استخدام شد که روی خط تولید محصولات آرایشی این شرکت کار کند.
در سال 1980 وی توسط شرکت Shiseido به کار گرفته شد هدف از استخدام Serge Lutens در شرکت Shiseido این بود که او تصویری جدید از این برند را به دنیا معرفی کند. که این هنرمند خلاق در این شرکت نیز درخشید و رسالت خود را به شکلی فوق العاده در این شرکت انجام داد تا سال 1998 وی با این شرکت همکاربی داشت و در ساخت برخی عطر های این کمپانی نیز سهیم بوده است از عطری که ساخت او را در این دوران به Serge Lutens نسبت میدهند عطر Nombre Noir می باشد.
1992 ، سرگ لوتن دفتر مرکزی عطر خود را در Les Salons du Palais Royal تأسیس کرد ، اما او هنوز هم زیر چتر کار Shiseidoفعایت می کرد.
و سر آخر مزرعه تجربیات این مهمان ناخوانده محصول داد وبرند وی در سال 2000 با نام تجاری "Parfums-Beaute Serge Lutens" شروع به محصول دادن کرد
از افتخارات وی 2 مرتبه حضور در جشواره فیلم کن
به مدت چهار سال متوالی ، 2001 تا 2004 دریافت "جایزه فیفی" را برای بهترین مفهوم اصلی
و....
از هنرمندانی که به , Serge Lutens در ساخت و ترکیب عطر ها کمک کرده اند می توان از Christopher Sheldrake, Maurice Roucel and Gilles Romey.نام برد

این جمله خالی از اغراق که بگوییم
سرگ لوتن یک طراح خارق العاده ، یک هنرمند واقعی است.
وی که از زیبایی ها ی هنری به هر شکلی برخوردار است ، انقلابهای بسیاری را در جهان زیبایی و عطر انجام داده است
انتخاب شما انتخاب
    وضعیت موجودی
    انتخاب