x

ژووآ پاریس

ژووآ پاریس

این برند نام آشنای صنعت عطرسازی در سال 2006 توسط François Hénin دوباره احیا شد و پا به عرصه‌ی جهانی تولید عطر گذاشت.
فرانسوا هنین یک تاجر و بیزینسمن در حوزه‌ی عطر و تولید اسانس است. او غیر از مالکیت برند Jovoy Paris مالک برندهای دیگری نظیر Jeroboam نیز هست. این تاجر بزرگ رسالت خود را بازسازی و احیای برندهای قدیمی که جزو میراث فرانسه هستند معرفی کرده است. او در مصاحبه‌ای گفته: "من تصمیم گرفتم که عطرهای پیشین برند را بازتولید نکنم، اما درعوض دقیقاً دنباله‌رو هدف اصلی صاحبان آن باشم یعنی تولید عطر برای معاصران خود. هر رایحه‌ای از دنیایی که من در آن زندگی می‌کنم، دقیقاً همان‌گونه که بلانش (بنیان‌گذار برند Jovoy) در زمان خود در جستجوی آن بود؛ نشان می‌دهد که هدف او نه در تولید عطرهای گذشته بلکه تولید عطرهایی با کیفیت برای نسل خود بوده است.
فرانسوا به مدت ۴ سال در آسیا سفر کرد و با روایح و گنجینه‌های معطر این قاره آشنا شد و سپس کارخانه‌ی تولید اسانس نعنا هندی (Patchouli)  را در ویتنام راه‌اندازی کرد.
او در حوزه‌ی تولید اسانس‌های معطر از ویتنام گرفته تا گریس فرانسه ماک کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولید اسانس است.
مواد اولیه‌ی عطرهای این برند قدیمی و لوکس توسط شرکت Phoenix Fragrances  تولید می‌شود.
این شرکت فعالیت خود را در سال 1987 در قلب انگلستان آغاز کرده و یکی از سهام‌داران آن شخص فرانسوا هنین است.
 
حال بپردازیم به زمان و نحوه‌ی پیدایش این برند. تولد این برند لوکس به سال 1923 می‌رسد؛ جایی که خانم‌ها مایل به پوشیدن عطرهایی بودند که انها را منحصر به فرد جلوه دهد یا مردانی که حاضر بودند برای معشوقه‌یشان کادویی لو کس ویونیک خریداری کنند.
Jovoy بعد از جنگ جهانی اول توسط Blanche Arvoy در سال در1923 پاریس متولد شد.
Blance Antoinette Rose Reneaux در 21 دسامبر 1892 در Montreuil Sur Mer، در نزدیکی Calis متولد شد. پس از ازدواج با همسر انگلیسی خود به نام Bertie Istvan Arvoy ، و به نام Blanche Arvoy شناخته شد.
نام این برند تلفیقی از jo نام مستعار بلانش، و voy برگرفته از نام همسرش (آروُی) است.
در زمانی که رشد اقتصادی در فرانسه به‌خصوص در پاریس نیاز این محصول لوکس و منحصربه‌فرد را در بازار آن زمان ایجاد می‌کرد، وی اولین تولید محصولات خود را با ۴ عطر که شیشه‌هایی به شکل حیوانات داشتند در معرض فروش گذاشت:

1926 Gardez-Moi 1924 Hallo Coco!1924 Allez hop!1923 Severem
1923 Severem (شتر)
1924 Allez hop! (سگ دالماشن)
1924 Hallo Coco! (طوطی)
1926 Gardez-Moi (گربه)

شیشه‌های این محصولات منحصربه‌فرد توسط مشهور ترین صنعت‌گران آن دوران پاریس یعنی Baccarat یا Lalique تولید می‌شد.
بعد از گذشت یک سال وی نام برند خود را به  Corday (نام یک فعال سیاسی در انقلاب فرانسه) تغییر داد تا سال 1960 این خانه عطر مشغول به تولید عطر بود ولی با درگذشت Blanche Arvoy این خانه‌ی عطر به کار خود پایان داد و تبدیل به یک پا ورقی در دنیای عطر گردید.
تا سال 2006 که دوباره متولد شد ودرعرصه‌ی رقابت جهانی سخنی تازه برای گفتن داشت.
از عطرهای این برند که در دوران نخستین خود مورد توجه ویژه قرار گرفت می‌توان به Gardez-Moi و L'Ardente Nuit اشاره کرد.

در حال حاضر Jovoy با شکوه‌ترین نمونه از تولیدات خانه‌ی عطر ققنوس (Phoenix Fragrances) است که با این اوصاف فراتر از شکوه و عظمت دهه 1920 خود احیا شده است.

هر یک از محصولات جووی داستانی برای گفتن دارند که نشأت گرفته از یک تجربه یا احساس شخصی است که با بیانی هنری توسط عطرسازانی خلاق به وجود آمده‌اند.
انتخاب شما انتخاب
  وضعیت موجودی
  انتخاب
  • مناسب برای
  • دکانت
  • نوع
  • حجم
  • میزان ماندگاری
  • پخش بو
  • فصل پیشنهادی
  • نت
  • گروه بویایی
  • کشور
  • عطار