x

شنل

شنل

Gabrielle Chanel  ملقب به نام کوچک Coco در آگوست 1883 در فرانسه به دنیا آمد.

از سنین نوجوانی و بعد از فوت مادرش، مجبور به کار در پرورشگاه شد که از نگاهی سکوی پرتاب او در زندگی و کار حرفه ای اش در آینده محسوب شد؛ او آنجا به آموختن و کار در زمینه خیاطی پرداخت و بعد از بیرون آمدن از پرورشگاه تا سال ها به این حرفه مشغول بود.

در نهایت او بعد از سال ها کار و تجربه در این زمینه در سال 1910 خانه مد خود را در پاریس با نام خود تاسیس کرد و از همان موقع به عنوان طراح و بعدها بانوی تاجر موفق مشغول به کار شد.

ورود شنل به جهان طراحی، انقلابی را در این هنر و صنعت ایجاد کرد؛ خلاقیت و موفقیت او تا جایی بود که بعدها در مجله معروف و معتبر Time نام او در لیست 100 نفر اول افراد تاثیرگذار در قرن 20 قرار گرفت؛ تنها طراح در جهان که توانست این عنوان را از آن خود کند.

Coco Chanel به واسطه طرح های ساده و ظریف خود معروف شد؛ او جزو اولین طراحانی بود که شلوارهای زنانه را مناسب استفاده بانوان طراحی کرد؛ شلوارهایی که تا امروز یکی از الگوهای پوشش همه خانم های جهان است.

او در تمام سال های فعالیت خود مشغول طراحی و تولید لباس، جواهرآلات، کیف و کلاه های زیبا بود و در سال 1921 به جهان عطرسازی نیز وارد شد؛ ورود او به دنیای عطرسازی نیز همراه با تحول برای این حرفه بود.

اولین عطر خود را با نام Chanel N°5 در سال 1921 برای خانم ها طراحی و ارائه کرد؛

این عطر به اندازه ای با استقبال و موفقیت روبه رو شد که همچنان تولید و عرضه می شود و جزو پرفروش ترین های دنیاست؛ عطری که مورد توجه اشخاص سرشناس زیادی نیز قرار گرفت که از آن جمله می توان به مریلین مونرو، سوپرستاره معروف هالیوود اشاره کرد.

خالق این عطر محبوب و بسیاری دیگر از عطرهای قدیمی این خانه مد، عطار معروف Ernest  Beaux است؛ و از سال 1978، Jacques Polge عنوان سرپرست طراحان عطر این خانه را به عهده گرفت.

Coco Chanel در زمان خود جزو زنان پیشرو و بسیار موفق بود که به واسطه حرفه اش تبدیل به زنی طراح و تاجر شد؛ که این فعالیت ها او را به موفقیت های مالی زیادی رساند و منجر به ارتباطات گسترده، با طبقات بالای جامعه آن روزهای فرانسه، و بعد اروپا شد.

به واسطه این ارتباطات او توانست به هنرمندان و صنعت گران زیادی در پیشرفت فعالیت هایشان کمک کند.

Coco Chanel در سال 1945 به سوئیس مهاجرت کرد و بعد از 15 سال دوری از حرفه طراحی، در سن 70 سالگی بار دیگر به جهان مد بازگشت؛ بازگشتی که این بار نیز با استقبال زیادی در دنیا مواجه بود.

در نهایت او در ژانویه 1971 در سن 87 سالگی در پاریس از دنیا رفت و در لوزان سوئیس به خاک سپرده شد.

بعدها درباره این بانوی خلاق، جسور و موفق، کتاب و فیلم های متعددی نوشته و ساخته شد.

پس از او مدیریت برند پر آوازه CHANEL در سال 1983 به طراح بسیار موفق دیگری به نام Karl  Lagerfeld (که خود هم اکنون صاحب برند بسیار معتبری با همین نام است) سپرده شد که سال های زیادی او با اقتدار و خلاقیت این خانه طراحی را مدیریت کرد.

CHANEL یکی از قدیمی ترین و مشهورترین خانه های مد در جهان است که سال های زیادی با موفقیت، بر اعتبار کاری خود افزوده و همچنان در این عرصه جزو پیشتازان دنیاست.

این خانه مد، در زمینه عطرسازی نیز به همین اندازه موفق است؛ از معروف ترین سری های این برند می توان به سری های بسیار موفق و محبوب Coco، Allure ، Chanel No 5 و Chance اشاره کرد که همچنان طرفداران بسیاری در دنیا دارند.

انتخاب شما انتخاب
  دامنه قیمت
  9٬500٬000 تومان 10٬650٬000 تومان
  وضعیت موجودی
  انتخاب
  • دامنه قیمت
  • مناسب برای
  • دکانت
  • نوع
  • حجم
  • میزان ماندگاری
  • پخش بو
  • فصل پیشنهادی
  • نت
  • گروه بویایی
  • کشور
  • عطار
  9٬500٬000 تومان 10٬650٬000 تومان