x

گرلن

گرلن

Guerlain یک خانه عطر فرانسوی با نزدیک به دو قرن سابقه است.

خانه گرلن توسط Pierre-François-Pascal Guerlain ، پیر فرانسوا پاسکال گرلن، در سال 1828 تاسیس شد، که در ابتدا به تولید محصولات بهداشتی مشغول بود و به شکل پراکنده برای مشتریانش عطر هم می ساخت ولی به مرور تبدیل به یک کمپانی برجسته طراحی و تولید عطر شد که برای افراد سرشناس در سرتاسر اروپا عطر طراحی و ارائه می کرد.
فرانسوا گرلن در سال 1853 عطری با نام Eau de Cologne Impériale برای ناپلئون سوم، امپراطور فرانسه و همسرش، به مناسبت سالگرد ازدواجشان ساخت که به عنوان عطر رسمی اعلی حضرت معروف شد.
او برای طراحی بطری این عطر از زنبورهای باغ امپراطور الهام گرفته بود و از آن زمان بود که زنبور عسل نمادی برای این برند شد؛ در طراحی بطری های ویژه و ارزشمند این خانه و همچنین نشانه ای از تعهدشان به تولید و توسعه پایدار، این نماد از آن زمان به بعد ثبت و محفوظ ماند.
بعد از مرگ پیر فرانسوا، پسرش Aime سرپرستی طراحی را بر عهده گرفت و عطر معروف Jicky که حاصل خلاقیت این عطرساز بود به عنوان اولین عطر مدرن جهان به دنیا معرفی و در تاریخ ثبت شد.
در همین زمان بود که این برند در زمینه استفاده از متریال دست ساز نیز نوآوری انجام داد و Jicky در سال 1889 اولین عطری بود که در آن از رایحه کاج و وانیل مصنوعی استفاده شد.
از چهره های معروفی که طرفدار پر و پا قرص این عطر بودند می توان به ملکه اوژنی فرانسه (همسر لویی ناپلئون فرانسه)، بریژیت باردو (بازیگر فرانسوی)، ژان کوکتو (شاعر، نویسنده و فیلمساز فرانسوی)، مارسل پروست (نویسنده فرانسوی) و افراد سرشناس دیگر در عرصه هنر و سیاست اشاره کرد.
علاوه بر این اهمیت جایگاه Aime در خانه گرلن، دست یافتن به ترکیبی به نام Guerlinade بود، به این ترتیب این ترکیب اعجاب انگیز در این عطر استفاده شد؛ و از آن زمان به بعد در دیگر عطرهای این برند نیز به کار رفت و این شد امضای عطرهای برند گرلن در تمام دوران ها ...
پس از او Jacques عهده دار این مسئولیت شد و او نیز عطرهای بدیعی چون L'Heure Bleue در سال 1912، عطر Mitsouko در سال 1919 و شاهکاری به نام Shalimar در سال 1925 را طراحی کرد که برای همیشه جزو بهترین های جهان عطر خود را به ثبت رساند.
بعد از ژاک نوبت Jean Paul Guerlain بود که این مسئولیت را به عهده بگیرد و حاصل فعالیت او کارهایی چون Vetiver در سال 1959، Chamade و Nahema شد.
گرلن یک خانه عطر خانوادگی بود که تا سال 1994 به شکل نسل به نسل به فعالیت هایش ادامه می داد ولی در سال 2002 به کمپانی LVMH واگذار شد و گرچه Jean Paul Guerlain به عنوان مشاور طراح این برند تا سال 2002 باقی ماند، ولی مدتی بعد از آن زمان، در سال 2008 میلادی Thierry Wasser به عنوان سرپرست گروه عطرسازی به همکاری با این برند معروف مشغول شد و تاکنون این همکاری ادامه داشته است.
او در طول فعالیتش مشغول گشتن در تمام دنیا و کشف و شناسایی رایحه های انقلابی و منحصربفرد، برای استفاده در محصولات این خانه عطرسازی است تا بتواند همچنان از نام بلند آوازه این خانه قدیمی در جهان عطرسازی محافظت کند.
همه عطرهای گرلن دارای یک اشتراک بویایی هستند که کاملا سبک رایحه ی متفاوت این برند را مشخص می کند؛ به عبارتی دیگر این برند همیشه امضای مخصوص به خود را برای خلق تمام عطرهایش داشته است.
همچنین برند گرلن هميشه از ترکيبات و مواد لوکس و کمياب مانند وانيل فرانسوی يا ylang ylang که آنها را در مزارع خود در Comoro Islands پرورش می دهد استفاده کرده است؛ و همینطور این خانه طراحی همیشه در طول تاریخ، فعالیت های خود را داخل فرانسه انجام داده و در دو لاین تولید عطر و لوازم بهداشتی – آرایشی با موفقیت هرچه تمام تر مشغول فعالیت بوده است.
امروزه بوتیک گرلن در پاریس، نه تنها به عنوان فروشگاهی برای عرضه محصولات این برند، بلکه به عنوان موزه ای فاخر جهت نمایش میراث ماندگار این خاندان، از مشتریانش در سرتاسر دنیا استقبال می کند.
گرلن یک خانه عطر بسیار قدیمی و پرافتخار است که اولین عطرش را به شکل رسمی در سال 1860 به جهان معرفی کرد؛ و از آن زمان تاکنون با بهره گیری از بهترین عطارهای دنیا همچنان نامش در این هنر و تجارت می درخشد.
از سری های پرطرفدار این برند می توان به La Petite Robe Noire، L'Homme Ideal، Insolence، Shalimar و بسیاری نمونه های دیگر اشاره کرد که علاوه بر داشتن طرفداران زیاد در سرتاسر دنیا، بسیاری از آنها بدعتی تازه در جهان عطرسازی بودند که به این هنر تکامل و روحی تازه بخشیدند.

انتخاب شما انتخاب
  دامنه قیمت
  5٬570٬000 تومان 6٬530٬000 تومان
  وضعیت موجودی
  انتخاب
  • دامنه قیمت
  • مناسب برای
  • دکانت
  • نوع
  • حجم
  • میزان ماندگاری
  • پخش بو
  • فصل پیشنهادی
  • نت
  • گروه بویایی
  • کشور
  • عطار
  5٬570٬000 تومان 6٬530٬000 تومان