x

نهنگ‌ها و اقیانوس

دو‌شنبه 13 خرداد 1398
بازدید: 203 بار

نسخه اصلی Aqva Pour Homme توسط عطار شهیر فرانسوری ژاک کاوالیه در سال 2005 ساخته شد. که به عنوان تحولی در سبک عطرهای فوژه ی آبی آروماتیک دهه 90 خودنمایی کرد.

شروعی مرکباتی-اسطوخودوسی با ته بوی ترش برگ نارنج و مریم گلی بر بستر چوبی (چوب شیرین گایاک، چوب سدار و نعناع هندی) و یک دوز پرشهامت از جلبک دریایی که قدری نمکیست و بوی سبک و تازه ی دریا را دارد و با آمبروکسان تشدید شده است.
هنگامی که اکوا برای اولین بار منتشر شد. این ژانر دریایی شناخته شده و مرسوم نبود. اما استقبال چشمگیر از این رایحه جذاب دلیلی برای انتشار فلنکرهای بعدی آن شد.

در Aqua Pour Homme Marine (2008) این رایحه شور جلبک شدت گرفته. به کمک رایحه ی خوشایند آلدهید ملون بر شفافیت گروه نت های دریایی تاکید می کند.

در 2011 نسخه های سبک تری برای Aqva و Aqva Marine عرضه شد با شیشه های نقره ای که کلمه ی " tonique" بر آنها حک شده بود.

در سال 2014 و با ممنوعیت کاربرد نت های آلدهیدی Aqva Amara این بار با ترکیب جذابی از نارنگی ماندارین بر بستری بالزامیک عرضه شد.

سرانجام Aqva Pour Homme Atlantiqve در سال 2017 به این مجموعه اضافه شد که میتوان آمبروکسان را شاخصه اصلی این عطر دانست که شایسته ی داستان و توضیحی جداست.

آکوا آتلانتیک عطری فوق العاده است با رایحه ی خالص دریایی، روایح شور و عنبر که سازنده ی آن به ما چنین می گوید:
" من به دنبال عطری با شخصیت قدرتمند اقیانوس بودم. میخواستم قدرت فوق العاده ی آن را بپوشم تا احساساتی که در ساحل اقیانوس داشته ام را بازخوانی کنم. برای من واضح بود که عنبر باید در کل ترکیب شاخص باشد زیرا یکی از بهترین عناصر ترکیبات عطری است.
به منظور برجسته کردن قدرت اسرار آمیز اقیانوس، احساس هارمونی و تعادل بی نهایت از عنبر که از عمق اقیانوس می آید استفاده کردم. احساس خنکی و تازگی فوق العاده مانند انرژی های اقیانوس عطر را پر انرژی می سازد. من فکر می کنم عطر به طور باورنکردنی پاکی، شفافیت، قدرت، تازگی، متانت و آرامش اقیانوس را انتقال می دهد.
عنبر روح و شخصیت عطر را تعیین می کند در حالی که نت های چوبی قاطعانه ابعاد مردانه ی آن را پدیدار می سازد. آکوردهای چوبی همیشه به عنوان یک عنصر بی قید و شرط مردانه خدمت می کنند. و این خود نیروی محرکی برای سایر عناصر عطر است.

Aqva Pour Homme Atlantqve عطری با رایحه ای دریایی و با طراوات و پر از انرژی است که با الهام از قدرت اقیانوس اطلس خلق شده است. ژاک کاوالیه خالق عطر قصد دارد رایحه ای را از عمق اقیانوس بیرون بکشاند و در قلب ترکیب خود جای دهد. اولین نت های عطر شامل ترنج و لیموی سیسیلی و روایح آبی است؛ روایح دریایی، عنبر و سیب ترش را درمیان دارد و با روایح صمغی خاکی و چوبی بنزوئین، صندل، نعناع هندی و خس خس به پایان میرسد.