x

آشنایی با گروه تجاری و عطرهای لالیک و نماد EAC

شنبه 20 دی 1399
بازدید: 187 بار

به عنوان یک مصرف‌کننده شاید کم‌تر پیش آمده باشد که مستقل از برند، به شرکت‌های تولیدکننده عطر خود توجه کرده باشیم. حال آنکه این شرکت‌ها عهده‌دار مسئولیت اساسی برای حفظ کیفیت این عطرها هستند. برای انتخاب یک عطر، شاید این توجه و دقت ما عمدتا به رایحه‌ی عطر، شکل ظاهری شیشه و بسته‌بندی، خود برند و کشور تولید کننده عطر معطوف باشد. اما آیا تا به حال به این موضوع دقت کرده‌اید که عطر مورد نظر در کدام شرکت تولید شده است؟

قصد داریم راجع به شرکت Art & Fragrance SA صحبت کنیم این شرکت سوئیسی که در زوریخ مشغول به فعالیت بود و برای برندهای معروفی چون Alain Delon و Bentley و Grès و Jaguar و Lalique و Nikki Beach عطر و محصولات آرایشی تولید می‌کرد.
گروه سوئیسی Art & Fragrance SA کلیه‌ی سهام خود را در شرکت پرکننده‌ی (عطر) لجستیک Cosmetics Perfumes Services (CPS)  مستقر در Ury فرانسه سرمایه‌گذاری کرد.
CPS  در سال 2005 تأسیس شد و در تهیه، پر کردن و بسته‌بندی عطرها و لوازم آرایشی فعال است. این شرکت همچنین خدمات لجستیکی مرتبط مانند انبارداری مواد اولیه  و کالاهای تولید شده  و همچنین حمل و نقل را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. یکی ازمشتریان CPS، Art & Fragrance  می‌باشد و همکاری با Lalique به سال 2007 برمی گردد. CPS همچنین پیش از این با نینا ریچی همکاری داشته است.
شرکت Art & Fragrance SA  در سال 2016 عنوان خود را به Lalique Beauty SA تغییر داد.
این پیشنهاد در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه در تاریخ 24 ژوئن 2016 توسط سهام‌داران این شرکت به تصویب رسید.
تغییر نام این شرکت و معرفی شدن به عنوان زیر مجموعه از شرکت بزرگ Lalique Group SA به سال 2014 و2015 برمی‌گردد زمانی که بخش اعظمی از سود این شرکت توسط تولید محصولات مشتری خوبشان یعنی Lalique تأمین می‌شد: 5.3 میلیون یورو از درآمد 8.5 میلیون یورویی. تقریبا از اواخر سال 2016 و یا بهتر بگوییم از سال 2017 تمام تولیدات آرت اند فرگرنس با عنوان لالیک بیوتی و تحت نظارت هلدینگ بزرگ لالیک عرضه می‌شود.
اگر بخواهیم راجع به این هلدینگ بزرگ(Lalique Group)  بدانیم:
یک بازیگر مهم در ایجاد، توسعه، بازاریابی و توزیع جهانی کالاهای لوکس است. تجارت آن در حوزه‌ی عطر، لوازم آرایشی، کریستال، جواهرات، مبلمان با کیفیت بالا و اکسسوری، و همچنین ویسکی تک‌مالت است. این شرکت در سال 2000 تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در زوریخ است. نام تجاری Lalique که امروزه در عرصه‌ی تجارت جهانی سخنی برای گفتن دارد، در سال 1888 توسط استاد شیشه‌گر و طراح جواهرات رنه لالیک در پاریس ایجاد شد. سهام ثبت شده Lalique Group SA (LLQ) در بورس SIX سوئیس در سال 2018عرضه شده است.
در حال حاضر برندهایی چون Jaguar, Grès, Samouraï وlaliqu ultrasun وBentley از تولیدات شرکت Lalique Group SA  هستند.
 
Eurasian Conformity markEurasian Conformity (EAC) mark: علامت مطابقت اوراسیا
اظهارنامه EAC و گواهینامه تطبیق EAC، مدارکی هستند که اولین بار در سال 2011 معرفی شدند، و در همین راستا جهت ایجاد قوانین و مقررات فنی TR CU اتحادیه‌ی اقتصادی اوراسیا (Evrases) بکار گرفته می‌شوند.
گواهینامه‌ها ی EAC،  توسط سازمان‌های مستقل صدور گواهینامه و آزمایشگاه‌های آن‌ها، که توسط آژانس‌های مرتبط از پنج عضو اتحادیه‌ی اقتصاد EAC مجاز شناخته می‌شوند (یعنی روسیه، بلاروس، قزاقستان، ارمنستان و قرقیزستان) صادر می‌گردد.
سازمان‌های صدور گواهینامه‌ی EAC، در راستای مقررات فنی گمرک اتحادیه‌ی (TR CU)، مطابقت محصولات داده شده را با مقررات مربوطه TR CU ارزیابی می‌نمایند. ارزیابی کیفیت، و سپس اعطای گواهینامه EAC ملزومه، اجازه دسترسی به بازارهای پنج کشور یاد شده‌ی عضو  سیستم گواهینامه EAC را فراهم می‌نماید. این قانون هیچ‌گونه تبعیضی بین کالاهای تولید شده در داخل یا خارج از منطقه گواهینامه‌ی EAC قائل  نمی‌شود. با این حال، حضور نماینده‌ی رسمی در یکی از سه کشور عضو، جهت رسیمت یافتن سند، مورد نیاز است. علاوه بر این، به جهت دستیابی به گواهینامه، نیاز است تا یک یا چند نمونه از محصولی که قرار است گواهی شود،  وارد یکی از کشورهای عضو EAC شود. 
در نتیجه اگر قصد فروش محصولات مصرفی و تجهیزات صنعتی را در اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU)  دارید ، گواهی EAC ضروری است. این امر رعایت قوانین بهداشت و ایمنی را نشان می دهد و به شما امکان می دهد تا به بازار تقریباً 2000000 مصرف‌کننده در پنج کشور اوراسیا بفروشید.