خاطرات آفتاب و دریا

دو‌شنبه 16 اردیبهشت 1398
بازدید: 251 بار

عطر چهارم از مجموعه ی Les Eaux De Chanel ما را در سفر از پاریس به ریورا هدایت می‌کند. پس از سه ترکیب ظریف و پراحساس اول: پاریس–ونیز، پاریس–دیویل و پاریس–بیاریتز، ما از کشف یک ترکیب جدید ِ رمانتیک و بسیار خوشبو و فیروزه‌ای خط ساحلی مدیترانه در سبک پاریس لذت خواهیم برد.

Paris - Riviera  عطری گلی-میوه‌ای و منحصر به فرد برای استفاده‌ی مشترک خانم‌ها و آقایان، توسط عطار نامدار اولیویه پولگ با همکاری در آزمایشگاه شنل از اوائل ژوئن 2019 در دسترس خواهد بود.

نسیم دریایی سرشار از رایحه‌ی گلها، عطر گیاهان دارویی و روایح نمکی از ساحل مدیترانه، الهام‌بخش این ترکیب جدید است.

سواحل ریویرا با دریای آبی‌رنگ و زلال و خورشید خیره‌کننده‌ی خود بین سرزمین آلپ و دریای مدیترانه قرار دارد. پاریس ریویرا عطری درخشان از روایح گل‌ها است که نشان‌دهنده‌ی روحیه‌ی شاد و آفتابی ساحل Côte d'Azur است و توصیف منطقه‌ای است که گابریل شانل در دهه 1920 زمان را با دوستانی چون ژان کوکتو و سالوادور دالی گذراند. سواحلی مملو از نور خورشید، معماری بی‌همتای ویلاهای آن روزگار و فضای روشن و شاد شب‌های مهمانی که مانند یک مغناطیس برای هنرمندان بود.

اولیویه پولگ متوجه شد که در عکس‌هایش نور قابل توجهی از آفتاب چهره‌اش را پوشانده. او آن را با رایحه‌ی گل‌های مدیترانه‌ای و مرکبات تازه و شکوفه‌های نارنج در جنوب فرانسه تجسم کرد. او می گوید: سال‌ها است که صاحبان باغات نارنج شهر ولوری شکوفه‌های برداشت شده از درختان را برای پردازش در این منطقه در اختیار ما قرار می‌دهند. آب و هوای محلی این منطقه ذات بسیار خالص آن را برای ما به ارمغان می‌آورد.
ریویرا با تداعی رقص آفتاب، بهترین برای روزهای سستی و استراحت تابستانی است.
شنل نت‌های ریورا را این گونه تصویر می‌کند: نور، تازگی و گل.
در پاریس ریویرا هوای منطقه با گل‌های درخشان منعکس شده است. یک نت بسیار ملموس از ترکیب پوست پرتقال، شکوفه‌ی آن و مرکبات تازه در کنار گل‌های یاسمن، و نرمی چوب صندل و بنزوئین منعکس‌کننده‌ی احساس راحتی در یک ساحل آفتابی است.
همانند نسخه‌های قبلی مجموعه در شیشه‌ای که سادگی و ظرافت در خطوط واضح آن نمایان است و جعبه ی مقوایی موجدار آن نشانگر رد امواج خروشان دریا بروی ماسه‌های ساحل است.



نظرات
رویا فریدی: 1398/06/06 - 02:57

فوق العاده ملایم، ملیح و خوشبو.